הכול התחיל ממקום אישי של חוויות על הבשר

“בחורות לא אוהבות קרחים” – זה המשפט שהדהד לי בראש איי שם בשנות העשרים המאוחרות, כשהייתי בשיא עולם הדייטינג.

 לפני 4 שנים, התחיל לנשור לי השיער ולא באמת ייחסתי חשיבות לדבר. הייתי בטוח שזה נורמלי ולגיטימי והמילה “להקריח” בכלל לא עלתה לי במחשבות. מבחינתי מקריחים היו אנשים מבוגרים ורחוקים שאני לא נכלל בהם בשום אופן.

אפילו זרמתי עם המצב וגילחתי לעצמי את הראש, והתחלתי לשים לב שהרבה בחורות שיצאתי איתן פסלו אותי על הפרט ה”שולי” הזה. פתאום הבנתי שאני אשכרה חלק מאוכלוסיית המקריחים וזה משהו שלוקח זמן לקלוט ולהכיל. ניסיתי להמשיך להאריך את השני שיערות שהיו לי, ובאיזה שהוא שלב הבנתי שזה מגוחך והודיתי בעיקר מול עצמי בעובדה – אני מקריח!

נשארתי עם הלוק הזה קרוב לשנתיים ואז הבנתי שהגיע הזמן לחפש פתרונות. הקלדתי בגוגל “השתלות שיער”, חיפשתי מידע בקבוצות פייסבוק ופורומים וגיליתי שרוב המידע המונגש הוא שיווקי מאוד. הרגשתי כאילו רואים אותי כעוד שטר של כסף ולא כמטופל עם בעיה אמיתית שיש לה כל כך הרבה השלכות חברתיות ונפשיות. מבחינתי מדובר בטיפול רפואי לכל דבר שטמון בו גם טיפול נפשי, והשילוב של שני הדברים האלה גרם לי להתאהב בתחום ולרצות לעזור לאנשים כמוני, אבל באמת. להעניק יחס אישי מתוך הבנה והזדהות אמיתית, מתוך חוויה אישית שלי שחוויתי על בשרי.

 
השתלת שיער בטורקיה לפני ואחרי

אם ההשתלה לא מצליחה – אתה לא נפגע רק בפן הרפואי אלא גם בפן הנפשי, אתה מרגיש פחות טוב, פחות שווה, פחות יפה ומגיעים עם הטיפול הזה המון חרדות בהקשר לשינוי שהוא יביא לנו לחיים, ולכן היה לי חשוב בעסק שבניתי, להוכיח שזה לא חייב להיות בית חרושת להשתלות שיער, אלא לכל אחד מגיעה את מלוא תשומת הלב.

פניתי למרפאה בטורקיה הניהול ישראלי ועשיתי שם את ההשתלה הראשונה ובדיעבד גיליתי שמי שניתח אותי לא באמת היה רופא מוסמך, השיטה לא הייתה הכי מתקדמת והבנתי שמדובר באנשים פחות אמינים. לאחר מכן פניתי למרפאה אחרת לעשות את ההשתלה השנייה והחלטתי לא ללכת אחרי העדר הישראלי ולחשוב מחוץ לקופסא. חיפשתי בפורומים הטורקיים ולא ממידע שמגיע מכובס. גיליתי שיש מרפאות שמעסיקות דוקטורים מומחים, מוסמכים שפעילים בניתוח עצמו.

הצעתי לרופאים מקצוענים בתחום לפעול יחד, למדתי את התחום על בשרי, הגעתי בעצמי למרפאות השונות, חקרתי, כתבתי, למדתי, שאלתי. כך הקמתי את “Hair Turkey“, התחילו להגיע אליי המון לקוחות מהעסק השני שלי שמתעסק בהוצאת אזרחות פורטוגלית, מאחר ואני יליד צרפת, הגיעו גם המון לקוחות מצרפת, הקמתי בלוגים של מידע להשתלות שיער, קבוצת פייסבוק בצרפתית בנושא, ולאט לאט העסק גדל, התפתח והפך לחברה של ממש.

האני מאמין שלי כפי שכבר הבנתם, הוא לקחת חלק פעיל בחוויה שלכם. אני מקבל מכם את התמונות של הראש הקירח שלכם, ולכן אתם לא צריכים להתבייש כי גם אני הייתי בדיוק כמוכם בעבר, אני מאבחן אתכם ושולח את התמונות לרופא המומחה שלי. אני איש של שטח, אני מאמין בלזוז ממקום למקום, אני מאמין בחיבור אנושי ואני ממש לא מאמין בלנהל עסק מעבר לים.

 אני טס איתכם פיזית לטורקיה (כשיש מספר מטופלים באותו שבוע), מרגיע ומוריד את מפלס הלחץ שלכם, ונמצא איתכם עד שאתם מסיימים את הניתוח ומחלימים בהצלחה.

כמו כן דאגתי לרופאים פה בישראל למי שחפץ בטיפולים משמרים כגון מזוטרפיה לפני ואחרי ההשתלה.

תודה למי שבחר להגשים חלום עד כה יחד עם הייר טורקיי, ומצפה להמשיך להעניק שירות ליווי והגשת חלומות "לכם" "ו-לכן" עוד שנים רבות.

בברכה מרדכי (מוטי) שאבי

דילוג לתוכן