אילו סיכונים קיימים בהשתלות שיער?

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

ביצוע השתלת שיער הינו ניתוח בו מעתיקים חלקים קטנים של שיער מאזור תורם אל האזור הדליל והמקריח. מדובר על ניתוח בטוח יחסית אותו מבצע רופא עור מוסמך. לצד זאת, קיימות תגובות ותופעות לוואי בעת הליך ההחלמה, כשאלו משתנות אצל כל מנותח.   • 1.1 בצקת (Edema) לאחר ניתוח
  • 1.2 שטף דם
  • 1.3 דלקת זקיק השיער (Sterile Folliculitis)
  • 1.4 הופעת שיער דק ודליל
  • 1.5 ילפת שטוחה (ליצ'ן פלנופילריס)
  • 1.6 גרד
  • 1.7 חוסר תחושה
  • 1.8 שיהוקים

חשוב לדעת שככל שהמרפאה אליה פניתם עבור הליך זה נחשבת למקצועית יותר, בה הרופא המנתח מיומן ובעל ניסיון רב בתחום, כך יפחתו הסיכונים לסיבוכים ומידת הצלחת ההליך תהיה גבוהה. 

מרפאות מקצועיות וכאלו המכבדות עצמן יוכלו להתחייב בפני המטופל על הצלחת ההליך ועל תוצאה שתוביל למראה טבעי. קיימות מרפאות מקצועיות המקפידות על סטנדרטים אלו וזאת בשונה ממרפאות אחרות בטורקיה אליהם בוחרים להגיע לא מעט ישראלים. 

 

היווצרות דלקות

לאחר השתלות שיער עלולה להתפתח לא פעם דלקת זקיק השיער. מדובר על דלקת המאופיינת בפריחה ואדמומיות באזורים המושתלים, כשהיא מלווה בגרד וגירוי של עור הקרקפת.

צלקות

השתלת זקיקי השיער מתאפשרת באמצעות חיתוך של עור הקרקפת ועל כן הצלקת הינה תופעה בלתי נמנעת. גודלה של הצלקת יקבע בעיקר על פי סוג השתלת השיער אותה עבר המטופל ואף תלויה במומחיותו ומיומנותו של הרופא המנתח. קיים סיכון כי תיווצר צלקת בולטת ורחבה מידי שתהיה רמז עבה לכך שאותו אדם עבר הליך של השתלת שיער וכמובן תביא לכיעור התוצאה הסופית. 

במרפאות המקצועיות יאפשרו לכל מטופל להישאר עם צלקת שכמעט בלתי נראית כלפי חוץ. לא פעם, מטופלים שעברו השתלת שיער במרפאה כושלת מגיעים לטיפולי עור נוספים על מנת להסתיר את אותה צלקת שנוצרה בשל הכשל של אותה מרפאה. 

נפיחויות

יש מקרים בהם נוצרות נפיחויות באזור העפעפיים והמצח כ-72 שעות לאתר ביצוע ההשתלה. אותן נפיחויות נובעות מהצטברות של נוזלים מתחת לשכבת העור המוכרת כבצקות. 

ביצוע השתלת השיער במרפאה מקצועית תמנע מכם היווצרות של נפיחויות חמורות ובאמצעות טיפול נכון אותן נפיחויות אמורות להיעלם בתוך כ-48 שעות. בחלק מהמקרים ניתן אף להשתמש בפלסטר מיוחד שביכולתו למנוע את רוב רובן של הנפיחויות. תחושת אי נוחות וכאב

מספר שעות לאחר ביצוע השתלת השיער תיתכן תחושת חוסר נוחות וכאבים בחלק האחורי של הקרקפת. ניתן להיעזר במצבים אלו במשככי כאבים. ביום למחרת השתלת השיער רוב הכאבים יחלפו, כשתחושת חוסר הנוחות תעבור לחלוטין לאחר כתשעה ימים מיום ביצוע ההשתלה. חוסר תחושה

ב-20% ממקרי השתלת השיער תיווצר חוסר תחושה אצל המטופל באזור המושתל או האזור התורם. חוסר התחושה עלול להימשך מספר שבועות או חודשים אך בסופו של דבר התחושה באותם מקומות תחזור.

 

נשירת שיער

ברוב המקרים השיער שהושתל נושר כשבעה ימים לאחר ביצוע ההשתלה בטרם מתחילה צמיחה מחודשת. תוצאה מושלמת של ההליך אמורה לקרות לאחר שנה. בנוסף, ישנו סיכון שחלק מהשתלים לא ייתפסו וזקיק השיער ימות, מה שיצריך חזרה על הפרוצדורה. רופאים מנוסים יוכלו להימנע מסיטואציה זו וזאת באמצעות בדיקות מקדימות ומקיפות אותן הם עורכים עם כל מטופל בטרם ההליך. 

היווצרות מראה לא טבעי

רופאים חסרי ניסיון העוסקים בהשתלות שיער עלולים ליצור עבור המטופלים מראה לא טבעי. רופאים בכירים העוסקים בהשתלות שיער טוענים כי הליך איכותי של השתלת שיער לא יזוהה על ידי אנשים מבחוץ. 

מראה לא טבעי של השתלת שיער מקבל ביטוי בכך שכיוון צמיחת השיער שהושתל שונה מכיוון הצמיחה הכללי, הטלאים המושתלים בולטים לעין, קיימים אזורים דלילים וקירחים בסמוך לאזור ההשתלה וקיימות בליטות בסביבות אזור ההשתלה. 

מראה לא טבעי שנוצר בגין השתלת שיער לא איכותיות ומקצועית דיה מביאים מטופלים רבים למצוא מרפאות אחרות אשר יוכלו לתת מענה למצב שנוצר. ההמלצה לאותם מטופלים להימנע מלשוב לטיפול נוסף באותה מרפאה כושלת. 

 

דילוג לתוכן