מהם הגילאים המתאימים לביצוע השתלת שיער?

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

פעמים רבות שואלים עצמם אנשים המתעניינים בהליך של השתלת שיער באיזה גיל הכי נכון לבצע ההליך, כשישנו חשש מביצוע ההליך בגיל מוקדם או מאוחר מידי. קיים גיל נכון לביצוע השתלת שיער?

ברמה הטכנית, אין באמת גיל נכון או לא נכון לביצוע השתלת שיער. את השתלת השיער ניתן לבצע בכל גיל וזאת במידה והמועמד עומד במאפיינים פיזיים ובריאותיים אחרים. עבור צעירים, קיימת לא פעם ההמלצה להמתין מספר שנים עם ביצוע ההשתלה. השתלה בגיל צעיר או שיש וכדאי להמתין?

אלו הסובלים מהתקרחות בגיל צעיר ירצו לרוב לבצע ההליך בטווח הזמן המידי ולא להמתין יותר מידי. על פניו, מדובר בדרישה לגיטימית ומקובלת אך יש בה, בגילאים אלו, חשיבות במציאת רופא לו ניסיון רחב בביצוע השתלות לאוכלוסייה צעירה תוך היכולת ליצור קו שיער שיוכל "להזדקן" בצורה טובה ולהשתלב בצורה נכונה וטבעית עם התבגרות והזדקנות הגוף לאורך השנים. המלצת הרופאים היא להימנע מביצוע השתלת שיער לפני גיל 22. לפני גיל זה לצוותים הרפואיים קיים קושי אמיתי לחזות את הסוג ודפוס ההתקרחות אצל צעירים ועל כן קושי אמיתי להתאים את הטיפול המתאים. רופאים ממליצים לצעירים שטרם מלאו להם 22 לפנות לפתרונות אחרים בתחום ההתקרחות, כשאלו יכולים לכלול טיפול תרופתי. במקרים יוצאי דופן, בהם ההתקרחות מסיבית, עדיין קיימת האפשרות גם לצעירים מתחת לגיל 22 בביצוע ההליך. חשוב כי מטופלים צעירים יכירו לעומק את התוכנית הטיפולית בטרם יחליטו על ביצוע הליך ההשתלה. עליהם להבין כי בעת התבגרותם הם צפויים לאבד שיער נוסף, מה שיוביל אותם שוב לבצע השתלות. למי תוצאות איכותיות יותר? צעירים או מבוגרים?

אם ניקח צעיר ומבוגר שנמצאים באותו מצב בריאותי ולבטח שהמבוגר אינו סובל מבעיות כמו סכרת או כזה בעל היסטוריה ארוכה של הרגלים בעיתיים דוגמת עישון, הטיפול בשניהם יהיה זהה ולא יוגדר כאתגר קשה יותר שעל המבוגר לצלוח לעומת אותו בחור צעיר. השתלות שיער מוצלחות אמורות להוביל לצמיחת שיער הן על קרקפת צעירה והן על זו של אדם מבוגר. 

 

דילוג לתוכן