אלוורה לשיער

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

צמח האלוורה מוכר לרבים מאיתנו כצמח לו יכולות להקל על רגישויות שונות בעור שלנו, בין אם מדובר על כוויות מהשמש, אלרגיות שונות ופצעים שטחיים. לצד זאת, מחקרים לאורך השנים הראו כי לצמח האלוורה מספר יתרונות נוספים שחשוב להכיר, כשלו יכולות הזנה בוויטמינים ולחות. מה שמאפשר לו להיות יעיל כנגד שיער יבש, לפעול למניעה של קשקשים ושיפור מראה השיער.

אלוורה – נעים להכיר

 

צמח האלוורה הינו צמח רב שנתי. שמו מורכב מהמילים "אלו" ו-"ורה", כשמשמעות המילה "ורה" בלטינית היא "אמיתית". האלוורה הינו צמח מסוג סוקולנט, כשמקור צמחים אלו הוא מחצי האי ערב. צמחים סוקולנטים מאופיינים בגבעולים ועלים בשרניים, כשמבנה צמחים אלו נועד לאגור נוזלים למשך זמן רב ועל כן הם אינם זקוקים להשקיה תכופה.

 

צמח האלוורה הינו צמח ירוק המוכר במראה, כאמור, של עלים עבים ומשולשים שקצותיהם משוננים. בתוך אותם עלים ישנן שלוש שכבות נפרדות. השכבה הפנימית ביותר מכילה ג'ל צלול ועבה, השכבה האמצעית כוללת שרף גומי צהוב וזו החיצונית היא קליפתו העבה והירוקה.

שימוש רפואי באלוורה החל עוד בראשית המאה ה-18 באירופה, כשרופאים רשמו לפציינטים מיצוי של העלים שלו כנגד מקרים של עצירות. כיום משמש צמח האלוורה כמשחה נגד כוויות, בתחום הקוסמטי הרחבקה, כתחליב לעור ואף כמשקה.

בישראל, מושב עין יהב בערבה מזוהה עם הצמח הייחודי, כשאותו מגדלים בשדות המושב. לצד זאת, מזמינים בני המושב תיירים וסקרנים רבים לבקר ב"בית האלוורה" במקום, שבו יוכלו המבקרים להכיר מקרוב אודות מרכיבי הצמח וללמוד על תהליך הפקתו בעבור מוצרי בריאות שונים ובתוכם מוצרים התורמים לשיער והקרקפת שלנו. גידולו של הצמח ניתן לראות גם במדינות מרכז ודרום אמריקה, מערב ארה"ב ובחלקים ביבשת אפריקה.

כיצד צמח האלוורה יעיל לשיער שלנו?

ב-1999 פורסם מחקר שהצביע על העובדה כי צמח האלוורה יעיל כנגד קשקשים. עדויות של רבים בתחום השיער טוענות כי לצד אותו מחקר, צמח האלוורה יעיל גם בקידום ועידוד צמיחה של השיער, בהפחתת הקרזול, בחיזוק ובהוספה של לחות לשיער יבש.

לאורך השנים נמצא כי לאלוורה תכונות אנטי דלקתיות שיש בהן לסייע בהפחתה של גירויים לקרקפת (יעיל בעיקר למי שעבר השתלת שיער). בנוסף מכילה האלוורה חומצות שומן ואנזימים להם היכולת לסייע בטיפול בדלקות שונות ובה גם חומצה פוליתשביכולתה להזין ולחזק השיער באמצעות מספר ויטמינים חיוניים.

אלוורה המשמשת כמסכה לשיער

שימוש נוסף שהפך אפקטיבי עם השנים הוא מסיכת שיער. אותה מסיכת שיער מצמח האלוורה מכילה כמות רחבה של שמנים וחומרים פעילים, כשאלו נותרים על השיער במשך זמן רב. מסיכות לשיער מצמח האלוורה ניתן כמובן לרכוש בחנויות השונות, כשמנגד ניתן למצוא ברשת סרטונים המסבירים כיצד ליצור מסכה שכזו בבית.

מסיכות לשיער מצמח האלוורה ניתן אף לשלב יחד עם חומרים טבעיים נוספים, דוגמת שמן קוקוס, כשגם שמן זה התגלה כחמור המטיב ומזין את השיער.

בדקו האם אתם אלרגיים לאלוורה

חשוב לציין כי מריחה של ג'ל אלוורה על השיער והקרקפת נחשבת לבטוחה. לצד זאת, ישנם אנשים העלולים להיות אלרגיים לאותו צמח.

עבור מי שעושה שימוש באלוורה בפעם הראשונה, ניתן לבחון רגישות לצמח באמצעות מריחתו על פרק כף היד. במידה ולאחר מריחתו לא נבחין באדמומיות או תחושת גירוד, מהווה הדבר סימן כי אנו לא אלרגיים לאותו הצמח.

דילוג לתוכן