זריקות הרדמה לפני ההשתלה – כמה זה כואב?

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

אחד מהנושאים שהכי מעסיקים כל גבר שעומד בפני השתלת שיער בטורקיה זה עד כמה זריקת ההרדמה כואבת? הרי מי לא מפחד מזריקות? בטח כאשר אינכם יודעים בדיוק עד כמה הזריקה כואבת כי אין באמת מי שיספר לכם על כך.

להיכנס לניתוח בחששות זה לא דבר חיובי, אפילו כאשר מדובר על השתלת שיער בלבד – ולא על ניתוח פולשני או מסוכן כל כך. אז על מנת שתוכלו להבין בדיוק על מה מדובר, החלטנו להסביר לכם בדיוק מה קורה כאשר אתם נכנסים אל חדר הניתוח ועד כמה יכאב לכם (אם בכלל) כל התהליך. כך תוכלו לדעת באופן חד משמעי האם החששות שלכם מוצדקים או שמא אתם סתם מגזימים – ואין באמת מה להיות לחוצים לפני השתלת שיער בטורקיה.

האם הזריקה כואבת?

לפני שנספר לכם האם הזריקה כואבת או לא, קודם כל זה הזמן לספר לכם כמה זריקות אתם הולכים לקבל. רוב הגברים נוטים לחשוב כי הם הולכים לקבל זריקה אחת ובכך נגמר הסיפור, ובסופו של יום הם מופתעים לגלות כי מדובר ביותר מזריקה אחת. במהלך השתלת שיער בטורקיה אתם הולכים לקבל בין 2 ל-3 זריקות במקומות שונים בגוף, הניתוח עצמו גם כן מתחלק ל-2 או 3 אזורים שונים בגוף שלכם.

האזור הראשון הוא כמובן האזור שתורם את זקיקי השיער, לרוב מדובר באזור עם זקיקי השיער החזקים והיציבים ביותר. מרבית המכונים מעדיפים לקחת את זקיקי השיער מהחלק האחורי של הראש או מהזקן למי שיש זקן מלא ושופע. האזור השני הוא כמובן האזור שבו צריכים לבצע את השתלת השיער, זהו בעצם האזור שבו אתם מקריחים. ברוב המקרים מדובר על קדמת הראש או על הקודקוד של הראש – כל מקרה לגופו כמובן.

לעיתים על מנת להרדים את האזור לחלוטין תקבלו יותר מזריקה אחת בכל אזור, אך מרגע שהאזור יתחיל להיות מורדם אתם לא תרגישו את הזריקות שמגיעות לאחר מכן – כך שמאותו הרגע אין לכם באמת ממה לחשוש או לפחד.

חשוב להדגיש כי כל אדם מתאר את עוצמת הכאב של הזריקות באופן שונה, כך שמאוד קשה להמחיש במילים את עוצמת הכאב שאתם הולכים לחוות. כן צריך להדגיש כי עוצמת הכאב תהיה כמעט זהה לעוצמת הכאב בבדיקת דם או מכל זריקה אחרת שקיבלתם במהלך החיים שלכם. מה שכן יכול להיות שבאזורים שונים אתם תרגישו את הזריקה קצת יותר, וזה נובע בעיקר מרמת הרגישות של המקום שבו תתבצע הזריקה. אך ככל שתגיעו יותר רגועים כך תוכלו לאפשר לרופא לבצע את העבודה שלו בצורה מקצועית יותר – וככל הנראה גם פחות יכאב לכם מהזריקה עצמה.

כל אחד שיספר לכם יגיד כי הכאב של הזריקה הוא כאב נסבל לחלוטין! הוא רלוונטי במשך מספר שניות בלבד, ולאחר מכן אינכם מרגישים דבר. כך שאתם לא באמת צריכים לחשוש מהכאב של הזריקה, כי זה באמת משהו שולי שלא ימשך זמן רב. מיד לאחר שהאזור כבר יהיה מורדם אתם לא תרגישו את כל שאר הזריקות במידה והרופא יראה לנכון לעשות לכם. כך שהכאב הוא רק מהזריקות הראשוניות המתבצעות למקום טרם ההרדמה, ומיד לאחר מכן אינכם מרגישים עוד דבר.

טיפים להפחתת כאב הזריקה

  • במהלך ביצוע הזריקה עצמה מוטב כי תיקחו אוויר אל תוך הריאות, זה גם ירגיע אתכם וגם יגרום לכם פחות להרגיש את הכאב ויותר להתרכז בנשימות שאתם לוקחים.
  • אל תיכנסו לפאניקה! זה בהחלט משהו שאתם הולכים לצחוק עליו לאחר מכן, מדובר בזריקה שלא כואבת במיוחד והיא בסך הכול תהווה חלק קטן מאוד מכל התהליך שאתם הולכים לעבור.
  • תשמרו על היגיינה, בסופו של דבר אנשים הולכים לטפל בכם במשך כמה שעות רצופות. חשוב מאוד שהם ירגישו בנוח בקרבתכם ולא ירצו לברוח כמה שיותר מהר.
  • אם נצטרך לבחון את משך הזמן שבו מתבצעות זריקות זה בסך הכול 3 דקות מתוך 4-5 שעות של טיפול עצמו, כך שבהחלט מדובר במשהו שולי לחלוטין.
  • רוב המטופלים טוענים כי זריקות בשיניים הן הרבה יותר כואבות בהשוואה לזריקות שהם עברו כאשר הם ביצעו השתלת שיער בטורקיה. כך שזה בהחלט משהו שיכול לעודד אתכם.
  • המטרה הסופית חייבת להיות תמיד בראש שלכם – בסופו של יום השאיפה שלכם זה לצאת עם שיער, ואף זריקה לא אמורה לגרום לכם לוותר על כל התהליך הזה.

לסיכום

זריקות הם אף פעם לא משהו נעים או כייפי, אבל צריך לשים את הדברים על דיוקם – זריקת הרדמה לפני השתלת שיער בטורקיה היא לא משהו כל כך נוראי. הכאב נמשך למשך זמן קצר מאוד, ואתם כמובן צריכים תמיד לזכור כי המטרה מקדשת את האמצעים – והמטרה כאן היא הרבה יותר חשובה ומשמעותית בהשוואה לכל דבר אחר שעומד לפניכם.

דילוג לתוכן