קולגן לשיער

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

הקולגן הינו תוסף תזונה לו סגולות בריאותיות התורמות לשיער שלנו, זאת לצד תרומתו למיצוק העור וחיזוק הציפורניים בגופנו. בתחום הקוסמטיקה ניתן למצוא בחלק ניכר מהמוצרים את הקולגן.

 

הקולגן מהווה בעצם את אחד מהחלבונים הנפוצים בגופנו. מדובר על חלבון המורכב מחומצות האמינו גליצין, ארגינין והידרוקסיפרולין והוא מיוצר בגופנו באופן טבעי, זאת לצד צריכה שלו דרך אכילת מזון מן החי, כשאותו ניתן למצוא ברקמות בעלי חיים, בעצמות, רקמות החיבור והקשקשים (בעיקר בדגי מאכל).

קולגן – מאבני היסוד של השיער

 

הקולגן מהווה את אחד מאבני היסוד של השיער בגופנו, כשכמות תקינה שלו בגופנו הינה הכרחית להשגת שיער בריא ומלא ברק. הקולגן מתפקד כחלבון המגביר ומשפר את זרימת הדם בגופנו וכך תורם בעצם לזרימת דם תקינה לאזור הקרקפת, מה שמאפשר חיזוק של בסיס השערות ומצמצם תופעות של נשירת שיער.

 

חשוב להבין כי לאורך השנים שמירה על הקולגן בגופנו הופכת מאתגרת יותר. חיזוק לכך ניתן במחקר שנעשה ב-2016 על ידי צוות חוקרים מיפן שמצא שככל שאנו מתבגרים הדי.אן.איי הפגוע בגופנו מגיב בתקיפה של הקולגן הנמצא בזקיקי השיער שלנו.

שמירה על כמות תקינה של קלוגן בגוף

 

מחקרים לאורך השנים הצביעו על כך כי בקרב נשים וגברים אשר שמרו על כמות תקינה ומספקת של קולגן בגופם דיווח על שיעורים נמוכים יותר של נשירת שיער. בנוסף לכך, גילו מחקרים נוספים כי לקולגן היכולת לשמור על השיער מפני נזקים חיצוניים ופנימיים, בין אם מדובר על נזקי שמש, צריכה של אלכוהול, סוכר ועוד.

 

מיעוט ולבטח מחסור רחב של קולגן יוביל במהרה למראה של שיער דליל ושביר. במקרים לא מעטים מיעוט קולגן בגוף יוביל בסופו של דבר לשערות חלשות שפשוט ינשרו בשלב מוקדם יותר.

 

עבור מי שחווה שינויים הורמונליים קיצוניים, דוגמת אלו החלים אצל נשים בתקופת ההיריון והלידה, שינויים אלו עלולים להוביל גם הם למחסור בקולגן. בנוסף, ישנם אנשים שעברו לתזונה צמחונית וטבעונית מבלי לדאוג לתחליפים ראויים מהם יוכלו לקבל כמות מספקת של קלוגן והם חווים גם כן נשירת שיער ומראה של שיער דליל.

הקולגן בשירות מעצבי השיער

 

מעצבי שיער מובילים מעידים כי צריכה של קולגן מסייעת בשיקום של קצוות שיער מפוצלים, מונעת קשקשים ואף תורמת לעור הקרקפת. אצל נשים הסובלות משיער "שוונצים" מומלץ לשלב קולגן בעת טיפוח שיערן, כשימוש שלו שומר ומעבה את מבנה השיער, מעניק לו גמישות, מגן עליו מנזקי אקלים שונים ובעצם מאפשר לנשים רבות, וגם גברים, ליהנות משיער ארוך נוח וקל יותר לסידור.

שילוב חומרים נוספים יחד עם קולגן לשיער

 

מוצרים קוסמטיים המכילים קולגן לשיער יגיעו, בחלק ניכר מהמקרים, יחד עם שמן ארגן, לו יכולת לסייע לריכוך השיער ולחיזוק זקיקי השערות.

 

בטרם השימוש בקולגן, בשילוב של חומרים נוספים, רצוי כמובן לבחון האם יש ואתם רגישים או אלרגיים לחומרים השונים. התייעצות עם רופא המשפחה שלכם תאפשר לכם לקבל הדרכה כיצד תוכלו לבדוק בתוך מספר רגעים האם אתם רגישים לחומרים קוסמטיים או טבעיים שאותם תרצו לשלב יחד עם קולגן, אם למשל, תרצו להכין מסכה לשיער.

דילוג לתוכן