קורונה טורקיה

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

בדיקת PCR

החל מ-27 בנובמבר 2021, ההוראות הבאות מסדירות את חציית הגבולות האוויריים, היבשתיים והים של טורקיה.


1. למעט מדינות המוצא המפורטות להלן בנקודה 2, כל הנוסעים מעל גיל 12 מחוסנים לפחות 14 ימים לפני הכניסה לטורקיה, עם 2 מנות חיסון המוכרות על ידי ארגון הבריאות העולמי (מנה אחת עבור Johnson & חיסון ג'ונסון), או שנרפא מקוביד במהלך ששת החודשים האחרונים (לאחר היום ה-28 של הבדיקה החיובית הראשונה) פטורים מבדיקת PCR או אנטיגן אם הם יכולים להפיק תעודת חיסון או ריפוי.


אחרת, עליהם להציג בדיקת PCR שלילית שבוצעה 72 שעות לפני ההגעה לטורקיה או בדיקת אנטיגן שלילית פחות מ-48 שעות. ילדים מתחת לגיל 12 פטורים מחובות זו.
נוסעים אלו עשויים להיות נתונים, עם כניסתם לשטח טורקיה, לבדיקות PCR, אשר יישומם נקבע על ידי משרד הבריאות בהתאם להערכת הסיכון הבריאותי שלו.
עד לתוצאות הבדיקה, הנוסעים עשויים להמשיך במסעם ליעדם הסופי בטורקיה.


אם תוצאת הבדיקה חיובית, עליהם לעבור בידוד של 14 יום במקום לפי בחירתם. ניתן להפסיק את הבידוד הזה במקרה של בדיקת PCR שלילית ביום העשירי. אם מתגלה וריאנט, סיום ההסגר מותנה בבדיקה שלילית ביום ה-14. אותן הוראות חלות על מקרי הקשר של מטיילים אלו.

2. הוראות מיוחדות הנוגעות

למדינות מוצא מסוימות

2א) נוסעים מברזיל, נפאל, בנגלדש, הודו, פקיסטן וסרי לנקה ואלו שעברו במדינות אלו או שהו בהן ב-14 הימים האחרונים יתבקשו להציג בדיקת PCR שלילית שנעשתה תוך 72 שעות מהגעה לטורקיה. כמו כן הם כפופים לשבועיים (בביתם או בכתובת המצוינת לשהייתם) וסופם מותנה בהפקת בדיקת PCR שלילית המתבצעת ביום ה-10 אלא אם כן יוכלו להמציא הוכחת חיסון עם 2 מנות של חיסון המוכר על ידי ארגון הבריאות העולמי (מנה אחת לחיסון ג'ונסון וג'ונסון) שהמנה האחרונה שלו ניתנה במשך 14 ימים לפחות. נוסעים בגילאי 12 עד 18 ממדינות אלו ומטיילים עם הוריהם שאינם יכולים לספק הוכחה לחיסון עשויים להראות תוצאה שלילית של בדיקת PCR שבוצעה פחות מ-72 שעות לפני הגעתם לטורקיה. הם יעברו בדיקת PCR במקום מגוריהם. במקרה של תוצאה שלילית, הם לא יהיו כפופים לשבועיים.


2ב) שר הבריאות הטורקי הודיע על השעיית הטיסות מדרום אפריקה, בוצואנה, מוזמביק, נמיביה וזימבבואה החל מה-27 בנובמבר 2021. מטיילים ששהו במדינות אלו במהלך 14 הימים האחרונים רשאים לעלות על טיסה אל טורקיה ממדינה אחרת אם הם יכולים להצדיק בדיקת PCR שלילית פחות מ-72 שעות לפני הגעתם לטורקיה. הם גם נתונים לשבועיים בהגעתם, על חשבונם ובמקום שנקבע על ידי השלטונות הטורקיים. הם יצטרכו לבצע בדיקת PCR ביום העשירי ובמקרה של תוצאה שלילית יוסרו השבועיים. אחרת, הם יצטרכו להמשיך בשבועיים ולפעול לפי הפרוטוקול של משרד הבריאות הטורקי.

 

2ג) נוסעים המגיעים מאפגניסטן או שהו ב-14 הימים האחרונים במדינה זו חייבים:


להציג בדיקת PCR שלילית שבוצעה פחות מ-72 שעות לפני ההגעה לטורקיה;
לבצע, בהגעה, הסגר של 10 ימים במקום שיקבע על ידי הרשויות, שסופו מותנה בהפקת בדיקת PCR שלילית המתבצעת ביום ה-7 (ראה סעיף 2ד).
אזרחים טורקים ממדינה זו ואזרחים אפגנים המחזיקים באישור שהייה או עבודה בתוקף בטורקיה יוכלו לבצע הסגר זה בביתם.


2ד) אנשים שעברו או שהו ב-14 הימים האחרונים באפגניסטן חייבים לשמור על תקופת הסגר עם הגעתם לטורקיה בבתי מלון שסופקו על ידי רשויות הרפובליקה של טורקיה ועליהם להזמין ולשלם את האגרות לפני תחילת שהותם ב טורקיה. את רשימת המלונות ניתן למצוא כאן

2ה) אנשים מאיראן וממצרים יידרשו להציג בדיקת PCR שלילית בהגעה לטורקיה, שבוצעה פחות מ-72 שעות לפני ההגעה לטורקיה.
7. פטור מבדיקת PCR והסגר עבור:
צוותי טיסה, נושאות ים וכבישים.
אמצעים אלו אינם חלים על מטיילים במעבר באזור הבינלאומי בנמל תעופה טורקי.

ב- כניסה לטורקיה: טופס ממשרד הבריאות הטורקי

החל מ-15 במרץ 2021, כל הנוסעים הזרים והלא תושבי טורקיה המעוניינים להיכנס לטורקיה חייבים למלא את הטופס ממשרד הבריאות תוך 72 שעות מכניסתם לשטח טורקיה. טופס זה זמין באינטרנט ויש להציג עותק לחברת ההובלה (נייר או מדיום דיגיטלי).
אחרת, הכניסה לטורקיה תסורב.
ג- בידוד והסגר

אמצעי בידוד והסגר מופעלים על אנשים שזוהו כמקרה מגע או שנדבקו בנגיף במהלך שהותם.
החל מה-1 ביוני 2021, ההסגר עומד על 14 יום למקרי מגע וניתן לקצר אותו בהיעדר תסמינים ובהצגת בדיקה שלילית שבוצעה לאחר היום ה-10 להסגר.
אנשים מחוסנים נחשבים כצפויים להיות במגע במשך שלושה חודשים רצופים ביום ה-14 לאחר המנה השנייה. אם הם במגע, ניתן להפסיק את הבידוד שלהם במקרה של בדיקת PCR שלילית המתבצעת ביום השביעי.
אנשים חיוביים לקוביד ממוקמים בבידוד למשך 14 יום בבית, או בבית מלון שמקבל אותם (על חשבונם).
כאשר מתגלה וריאנט של דאגה, הבידוד לא יכול להימשך פחות מ-14 ימים והפסקתו מותנית בבדיקת PCR שלילית. אם בדיקת ה-PCR חיובית, הבידוד מוארך ל-20 יום.

דילוג לתוכן