השיער החדש לאחר ההשתלה – פתרון לתמיד?

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

במרחב הדיגיטלי ניתן למצוא אתרי אינטרנט רבים בהם מציעים לגולשים טיפול השתלת שיער תוך הצגת תמונות "לפני-אחרי" בה ניתן להתרשם מתהליך שעבר כל מטופל. עבור רבים מהגולשים עדיין קיים ספק לגבי הצלחת הליך זה ולמול כך שאותו הליך אמור להחזיק מעמד לאורך שנים רבות.

תמונה של זוג מגוברים עם שיער לבן מחוייכים.

פתרון תמידי? הרבה תלוי במושתל עצמו

חשוב להבין כי טיפול מוצלח של השתלת שיער תלוי בכם המטופלים וכבר בשלב הראשון בו עליכם לבחור במרפאה לה האישורים לבצע הליך זה ובה צוות מיומן ומנוסה. את האישורים לביצוע הליך זה מקבלות המרפאות ממשרד הבריאות, כשזו שואפת למנוע ממרפאות אחרות לבצע הליכים אלו מבלי שקיבלו את האישורים לכך.

בין אם בחרתם בביצוע של השתלה בישראל או במרפאה בחו"ל, חשוב להכיר לעומק אודות המרפאה בה אתם מעוניינים לעבור את התהליך, כשבמרפאה זו צריך לעמוד רופא מוסמך שמכיר את התהליך מ-א' ועד ת'.

נשירת השיער אחרי ההשתלה

השתלת שיער איכותית תחזיק מעמד לאורך שנים. על המטופלים להכיר כי במסגרת חודשי ההתאקלמות קיים הליך טבעי הכולל נשירה של השיער המושתל לאחר כשלוש שבועות. לאחר כשלושה חודשים מההשתלה אמורים המטופלים לראות בשינוי, כשבנקודת זמן זו השיער אמור להתחיל ולצמוח.

יש מקרים בהם הליך השתלת השיער גורם לטראומה לקרקפת, מה שעלול להוביל למצב של נשירת שיער חמורה. ברוב המקרים יהיה מדובר על מקרה בו בחר מטופל לעבור את הליך ההשתלה במקום מפוקפק ולא מקצועי ועל כן נגרמה גם אותה טראומה לקרקפת.

חשוב להבהיר כי יש גברים שאינם יכולים לבצע הליך זה. על הרופאים להציג כמובן מצבים אלו בפני גברים שהגיעו להתעניין בהליך של השתלה. ישנם רופאים ומרפאות הבוחרים לפעול באופן לא כן עם אותם מטופלים, כשהם נוטים בהם תקוות וציפיות שווא לביצוע של השתלה איכותית, למרות ידיעתם כי במקרים אלו השתלת השיער צפויה להיכשל וזאת בשביל בצע כסף.

מרפאות מקצועיות והוגנות יבצעו עבור כל מטופל פוטנציאלי הליך בדיקה בו יהיה ניתן להעריך באופן מדויק את סיכויי אחוזי ההצלחה בקליטת השיער המושתל. אז יוכל כל מטופל לקבל תמונה כנה וברורה אודות ההליך במקרה שלו ובכך להחליט האם לעבור ההליך או אולי לוותר עליו.

לשמור על הקרקפת

לאחר ביצוע ההשתלה הקרקפת נמצאת במצב רגיש. בתקופה זו השתלים צריכים להיקלט ועל המטופלים להעניק להם את התנאים המיטביים. לאחר כל הליך מעביר הרופא המטפל תדריך אישי למטופל הכולל הבהרות ברורות של מה ניתן לעשות וממה להימנע.

על המטופלים לגלות אחריות כלפי עצמם ולשמור באדיקות על הוראות הרופא וצוותו. יש פעמים ותקופת ההתאוששות אחר ההליך יכולה לארוך כ-12 חודשים. על המטופלים להבין כי גם לאחר אותה שנה, גופם עובר תהליכים הורמונליים שיתכן ויובילו מספר שנים קדימה לצמיחה מועטת יותר של שיער ועדיין – הבחירה בהשתלת שיער מהווה הליך שבהחלט משנה את המצב לטובה בכל הנוגע לתופעת ההתקרחות.

 

דילוג לתוכן