כלים להשתלת שיער איכותית

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

קיימים מספר כלים ופרוצדורות בהם עושים שימוש אנשי רפואה בעבור ביצוע איכותי להשתלת שיער. בכל מרפאה נוכל להתרשם מסט כלים שונה. במאמר זה נדגיש אילו כלים נדרשים בפרוצדורות השתלת שיער מוכרות – ה-FUE וה-DHI ומדוע ישנה חשיבות מכרעת בשימוש בכלים ומכשור איכותי. 

ביצוע הרדמה

השתלת שיער תעשה תמיד תחת הרדמה מקומית. השימוש בחומרי הרדמה יבטיח כי לאדם בו מבוצעת ההשתלה כי לא יחוש בכאב בעת חילוץ השתלים ובהשתלה שלהם באזורים הקירחים.

בחלק מהמרפאות ניתן לבחור בביצוע הרדמה מקומית במחטים דקים ובהדרגה, כשהרדמה זו נחשבת לפחות כואבת באופן משמעותי. 

 

שימוש בלהבי חיתוך

 

ביצוע השתלת שיער בשיטת FUE הפכה להשתלת שיער אשר השתפרה בשנים האחרונות, למול השימוש בלהבי החיתוך מסוג "ספיר" בהם מנתחים רבים עושים שימוש. אותם להבי "ספיר" פותחו בכדי לפתוח מיקרו ערוצים באזורים מהם מסירים זקיקי שיער מהאזור התורם. 

פתיחת אותם ערוצים מהווה שלב משמעותי לו השפעה רחבה על התוצאה הסופית. להבי ה"ספיר" מאפשרים חיתוך אולטרה חד ועדין, כשחיתוך שכזה מתאפשר באמצעות קצוות להבי ה"ספיר". מדובר בלהבים המבטיחים טראומה מינימלית עבור האזורים שנחתכו והפחתה משמעותית בדימומים ובהחלמה לאחר הניתוח. 
הסרת השתלים

עבור הסרת השתלים עושים הרופאים שימוש במקדחה או מחטים. מדובר על מכשור בקוטר של 0.6-1 מ"מ, כשגודל המכשור משתנה בכל מרפאה בהתאם למאפיינים של המנותח. 

על אלו המעוניינים לעבור השתלת שיער, לבחון האם המרפאה מספקת טיפול מותאם אישית עבור כל מנותח בהתאם למאפייניו, כשאין שימוש במקדחות ומחטים בעלי קוטר
פאנץ לחילוץ זקיקים

כיסא טיפול

 

גם לכיסא הטיפול חלק משמעותי באיכות ונוחות ההליך. הליך השתלת שיער אורך בממוצע בין ארבע לשמונה שעות. מספיק זמן בכדי שהמנותחים יזכו להיות ממוקמים על גבי כיסא נוח שגם מאפשר מנח מאוזן על הגב והבטן. 

כיום קיימות חברות רבות המתמחות ביצירת כיסאות למנותחים תוך היכולת להתאים את כיסא הטיפול למנח הרצוי, בין אם בישיבה ובין אם בשכיבה
שימוש בצלחות פטרי

 

לאחר הסרת השתלים אלו מונחים על גבי צלחות פטרי. צלחת הפטרי מכילה חומר מיוחד המאפשר לאותן שערות לשרוד מחוץ לגוף ובעצם להשאירן בחיים עד ביצוע ההשתלה באזורים הנתרמים. 

כל מרפאה להשתלת שיער המכבדת עצמה צריכה, כמובן, לעשות שימוש בצלחות פטרי תוך שימוש במרכיבים והחומרים האידיאליים ביותר לשימור חַיּוֹת השיער עד ביצוע ההשתלה בפועל באזור הנתרם. 
שימוש בעט השתלה בהליך ההשתלה DHI 

 

בהליך השתלת שיער DHI עושים הרופאים שימוש במכשיר דמוי עט לו מחט חלולה. הרופא המנתח יחדיר את השתלים לאותה מחט חלולה שתל אחר שתל, כשאותו עט "יורה" את השתלים על גבי הקרקפת. 

שימוש בכלי זה מאפשר לאותם שתלים את הסיכוי הגבוה ביותר לשרוד במקום החדש בו מוקמו על גבי הקרקפת. 

dhi choi pen
דילוג לתוכן