סולם נורווד המילטון

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

נשירת שיער הינה תהליך הדרגתי שלא קורה בין לילה. ככל שתזהו את הבעיה בהקדם, כך תוכלו להאט את קצב הנשירה ואף לעצור אותו לחלוטין.  במאמר זה נציג בפניכם את סולם "נורווד המילטון" אשר באמצעותו תוכלו לקבוע את דרגת חומרת נשירת השיער ממנה הנכם סובלים. כלי זה יסייע לבחור את הטיפול המדויק ביותר עבורכם. 

מהו סולם נורווד המילטון?

סולם זה מתאר 7 שלבים של התקרחות אשר בעצם יסיעו לכם לדעת באופן מדויק באיזה שלב הינכם נמצאים וחשוב מכך, אילו טיפולים יתאימו למצבכם בהתאם לדרגת החומרה. סולם נורווד המילטון הינו המדד הרשמי לקביעת החומרה של נשירת השיער ממנו סובלים גברים. עבור נשים, קיים סולם מדידה אחר בשם "סולם לודוויג", המותאם לתהליכי ההתקרחות שעלולות לעבור נשים. 

כיצד להשתמש בסולם נורווד המילטון?

את האבחון המדויק ביותר והנכון ביותר יעשה רופא מומחה אשר יוכל לתת לכם מידע אודות השלב בו הנכם נמצאים בתהליך ההתקרחות. היוועצות עם רופא מומחה היא השלב הראשון עבורכם כיוון שבמקביל לאבחון עצמו, יתכן והרופא יפנה אתכם לבדיקות רפואיות שונות שכוללות דגימות מעור הקרקפת ובדיקות דם מקיפות. בהנחה ותגיעו לרופא עם ידע בסיסי אודות סולם נורווד המילטון, יהיה לכם קל ופשוט להבין את דבריו לשקול את צעדיכם. 

מהם שבעת שלבי ההתקרחות על פי סולם נורווד המילטון?

לפני הכל, חשוב לציין כי דפוסי ההתקרחות המתוארים בסולם זה הינם אופינים במרבית המקרים. כמובן שקיימות סטיות לכאן או לכאן, אך באופן כללי התהליך הוא דיי זהה אצל מרבית הגברים. 

 

  • שלב ראשון- שינוי בפיזור השיער התקין. 
  • של שני – נסיגה קלה בקו השיער. 
  • שלב שלישי – התקרחות באזור מפרצי השיער. זאת אומרת, התדלדלות משמעותית של שיער באזור הרקות. 
  • שלב רביעי- העמקת התדלדלות השיער אל עבר מרכז הראש, ואבדן שיער באזור קודקוד הראש. 
  • שלב חמישי –

 

  1. החרפת נשירת השיער באזור קודקוד הראש אך בשלב זה עדיין ייתכנו שאריות של שרידי שיער באזור שאר הראש.
  2. נשירת שיער בחלקו הקדמי של המצח .

 

  • שלב שישי – נסיגה מעמיקה של שיער אל עבר מרכז הראש ובאזור קודקוד הראש.
  • שלב שביעי – מדובר בשלב האחרון של אבדן השיער עד לכדי התקרחות כמעט מוחלטת. בשלב זה האזור הקדמי של הראש- הרקות, המצח ועד לאזור העורף מתקרח לחלוטין. יתכן ויוותר מעט שיער בצידי הראש באזור המומקם מתחת לאוזניים. 

 

לסיכום, אנו ממליצים לכם מאוד ללמוד לעומק את האפשרויות העומדות בפניכם ולהיוועץ עם מיטב המומחים בנוגע לאפשרויות הטיפול. 

 

סולם נורווד-המילטון: סיכום ומסקנות

לאחר שבחנתם את עצמכם והבנתם היכן אתם עומדים, הגיע הזמן לעשות מעשה ולהשתמש בחוכמה בכל הידע החשוב שקיבלתם כדי לנצח את ההתקרחות: זה יכול להיות מסע קצר שלא ידרוש מכם יותר מדי, ובאותה מידה להפוך למסע ארוך של כמה שנים.

דילוג לתוכן