פצעונים בקווי השיער

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

פצעונים עלולים להופיע על גבי הפנים שלנו, בגב, החזה, בזרועות וגם בקווי השיער. פצעונים בקווי השיער מופיעים גם לאחר עיצוב השיער. מראה של גבשושיות אדומות בקווי השיער מהווים, לרוב, סימן לאותם פצעונים. 

מהן הסיבות לפצעונים בקווי השיער?

פצעונים בקווי השיער יכולים להיגרם באמצעות חומרים מגרים שונים. יש מקרים ואתם פצעונים מופיעים כאזהרה ראשונה וקטנה. ברוב המקרים, ניתן ליחסם בשל מספר סיבות. 
 

מהו בעצם פצעון?

הפצעונים נגרמים בשל עודף שומן או עור מת המצטבר בתוך נקבוביות העור. העור בגופנו מכיל בלוטות שמן המייצרות חלב. החלב פועל להגן ולשמן את השיער והעור שלנו. במקרה של הצטברות חלב בנקבוביות, עלול הדבר להוביל לתגובה של אדמומיות ונפיחות קלה על גבי העור. 
היגיינה 

חומרי שמן ועור מת מצברים בצורה טבעית ובמיוחד באזורים שעירים., מה שמדגיש עד כמה חשוב לשמור על היגיינה באופן יומיומי. הדבר כולל שטיפה של השיער והעור באופן קבוע, לבטח אחרי פעילות גופנית ובתקופת הקיץ כשמזג האוויר חם במיוחד. 

 

איפור

איפור גם יכול להוביל להצטברות של שמנים שאינם טבעיים ומוכרים לגוף. מוצרי האיפור כוללים גם חומרי כיסוי בסיסיים בהם עושים שימוש נשים רבות לאורך היום והלילה. שימוש באותם חומרים מוביל לסתימה של הנקבוביות ובהמשך לפצעונים. 

 

מוצרים לשיער

קיימים מספר מוצרי שיער הנחשבים לכאלו ה"תורמים" לעודף של שומן ועור בקווי השיער. אלו כוללים ספריי לשיער, מוס לשיער, שמנים וג'לים.
כיסויי ראש

שימוש בכיסויי ראש גם נחשב לבעייתי. כיסויים הכוללים קסדות, כובעים, בנדנות, סרטי ראש ללכידת אגלי זיעה ועוד. חלק מאותם כיסויים גורמים להצטברות של זיעה ושמן ועלולים להוביל לאקנה או פצעונים בקווי השיער. 
בישראל קיימים כמובן מגזרים שונים בהם מחויבים גברים ונשים בכיסוי רוב לאורך שעות רבות משעות היממה. מקרים אלו מחייבים את אותם אנשים בהתייעצות עם רופא העור שלהם.

הורמונים

שינויים הורמונליים, המתרחשים בעיקר ובווליום גבוה אצל בני נוער וצעירים, עלולים להוביל גם הם לעלייה בייצור שמן עלייה התורמת להופעת פצעי אקנה, פצעונים בקווי השיער ואף באזורי הפנים ואזורים נוספים בגוף. 

תורשה

הופעת פצעי אקנה ופצעונים הינה גם תופעה תורשתית. הורים שסבלו בעבר מפצעי אקנה ופצעונים, יהיו, לרוב, הורים לילדים ולמבוגרים שיסבלו גם הם מאותה תופעה. 

טיפול בפצעונים בקווי השיער

חשוב להכיר כי קיימים אמצעים שניתן לנקוט כנגד פצעונים בקווי השיער. בחלק מהמקרים, מדובר על טיפולים הכוללים זמני החלמה ארוכים, כשיש מספר טיפים שחשוב להכיר על מנת לזרז את משך ההחלמה. 

במקרים ובהם אתם מבחינים בפצעון או פצעונים על גבי קווי השיער שלכם, חשוב כמובן להימנע ממגע בהם. רופאים ממליצים לשטוף בעדינות את המקום, להימנע משימוש במוצרים לעור ולפנים בהם מרכיבים קומדוגניים (מרכיבים הסותמים את נקבוביות העור). מומלץ, מנגד, לעשות שימוש בתרופות נגד פצעי אקנה, שימוש בתחליבים ושטיפות, זאת לאחר ביקור והתייעצות עם רופא העור שלכם.דילוג לתוכן