שמן רוזמרין לשיער

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

צמח הרוזמרין הינו צמח המשמש כצמח תבלין בלא מעט מטבחים. מדובר על צמח לו מספר יתרונות בריאותיים, כשחלק מאותם יתרונות מסייעים גם לשיער שלנו.

צמח הרוזמרין – נעים להכיר

צמח הרוזמרין הינו צמח ירוק רב שנתי אשר שימש לאורך שנים תרבויות ועמים רבים שהתיישבו באזור הים התיכון, שם הוא נפוץ.

צמח הרוזמרין מוכר כצמח ירוק עד לו פרחים תכולים. מגבעולי הצמח יוצאים ענפים צפופים להם עלים מחטניים, כששולי אותם עלים מקופלים לאחור וצבעם ירוק ככה בחלק העליון ואפור בחלקם התחתון. הרוזמרין מוכר בעמידותו הגבוהה ליובש ואף לזיהום אוויר. תכונות אלו מאפשרות לו לגדול גם במרחבים הנחשבים קשים.

רוזמרין כשמן אתרי

את שמן הרוזמרין נמצא לרוב בצורת שמן אתרי (שמן אשר חומריו הנדיפים מקנים למקור הצמח, ממנו מופק השמן, את ריחו הארומטי), כשסוג שמן זה משמש, בין היתר, גם למטרות ריפוי ומטרות בריאותיות.

תרומת הרוזמרין לשיער שלנו

בכל הנוגע לשיער, לשמן הרוזמרין יתרונות המאפשרים לו לתרום לשיער, למול העובדה כי מדובר בשמן בעל תכונות אנטי דלקתיות, ביכולתו לקדם צמיחה של עצבים ובשיפור זרימת הדם.

שיפור זרימת הדם על ידי שמן הרוזמרין מאפשרת גם לזקיקי השיער בקרקפת ליהנות מזרימת דם טובה יותר וכך נוכל ליהנות מהפחתה משמעותית של "שיער מת" המוביל לנשירה של שיער. בנוסף לכך, התגלה שמן הרוזמרין כשמן המסייע לטיפול בקרקפת רגישה ומגרדת ואף מסייע במניעת הופעה מוקדמת של שיער אפור.

שתי סקירות קליניות נוספות, האחת מ-2010 ואחת נוספת מ-2011, הצביעו על היכולת של שמן הרוזמרין לסייע בהצמחה של שיער. הסקירה מ-2010 הצביעה על צמיחת שיער מוצלחת אצל אלו שעשו שימוש בשמנים אתרים שונים, כשאחד מאותם שמנים היה שמן רוזמרין. הסקירה הנוספת הצביעה על שיפור של הרוזמרין על זרימת הדם באזורים בהם השיער צמח.

רוזמרין בהשוואה למינוקסידיל

מחקר משנת 2015 ערך השוואה בין שמן הרוזמרין למינוקסידיל (תרופה כימית המשמשת כנגד התקרחות). שני אלו נבדקו באותו מחקר על גברים ונשים שסבלו מהתקרחות, כשהתוצאות הראו כי שמן הרוזמרין יעיל באותה המידה כמו התרופה הכימית, כשאלו שהשתמשו באותו שמן אף נהנו מסגולותיו בכל הנוגע למקרים של קרקפת מגרדת ורגישה.

שימוש בתמצית עלי רוזמרין

מחקר נוסף בחן תמצית של עלי רוזמרין, אשר שונה בהרכבה משמן רוזמרין. אותו מחקר הראה כי אותה תמצית מעוררת את צמיחת השיער במקרים בהם נשירת השיער קרתה במסגרת של התקרחות גברית.

שימוש נכון ומידתי בשמן רוזמרין

מומחים בתחום השיער ממליצים לעשות שימוש בחמש טיפות של שמן רוזמרין תוך ביצוע עיסוי אחיד של הקרקפת לאחר המקלחת. את שמן הרוזמרין ניתן לשלב עם שמנים אחרים ואף יחד עם השמפו בו אנו משתמשים. חשוב להימנע משימוש מופרז בשמן, כשבכל פעם מומלץ לעשות שימוש של לא יותר מחמש טיפות.

 

שימוש בשמן נחשב לבטוח. לצד זאת, חשוב להימנע ממגע של שמן הרוזמרין עם העיניים ולכן, בעת שימוש בשמן כמסכה לשיער חשוב לדאוג שחלק ממנו לא יזלוף לכיוון העיניים והפנים.

דילוג לתוכן