באיזו עונה כדאי לבצע השתלת שיער?

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא
באיזה עונות כדאי לעשות השתלת שיער?

חלק מהשאלות שעולות בנושא השתלות השיער נוגעות אף למזג האוויר ועונות השנה. אחת השאלות המרכזיות סביב נושא זה הינה מתי, בעצם, כדאי לבצע השתלת שיער? בחורף או בקיץ? או יש ואולי בעונות מעבר?

ראשית כל, חשוב להבהיר כי כל גבר המעוניין לעבור הליך השתלת שיער אינו צריך לחכות לעונה מסוימת בשנה. השתלת שיער ניתן לעבור בכל זמן בלי קשר לעונות ולמזג האוויר בחוץ. לצד זאת, ניתן להצביע על דגשים שחשוב להכיר בביצוע הליך זה גם בהקשר של עונות השנה ומזג האוויר. 

השפעת מזג אוויר חם על השתלת שיער

חודשי הקיץ במדינתנו מאופיינים במזג אוויר לח וחם שגורם לרבים מאיתנו להזיע בתוך דקות מהרגע שנצא החוצה לעיסוקנו השונים. זיעה הניגרת על הפנים והראש איננה צריכה להדאיג אם מי שנמצא לאחר הליך של השתלת שיער. עם זאת, חשוב לזכור כי חשיפת הקרקפת לשמש יכולה לפגוע בהצלחת ההליך ועל כן יש להימנע בחצי השנה הראשונה מחשיפה ישירה לשמש במיוחד בחודשי הקיץ. 

חשוב לדעת כי גם במקרים ובחרתם לבצע השתלת שיער בחודשי החורף, תהליך ההחלמה המתמשך ייכנס לתוך חודשי הקיץ. חודשים בהם, כאמור, תצטרכו לשמור על הקרקפת מחשיפה ישירה לקרני השמש. 

השמירה על הקרקפת מקרני השמש יכולה להיעשות באמצעות כובעים שאינם לוחצים על הקרקפת. אלו יספקו חוצץ מספק בין הקרקפת לקרני השמש החמים. לבטח בשעות השיא בהם השמש יוקדת בעוצמה רבה. 

השפעת מזג אוויר קר על השתלת שיער

נשאלת השאלה האם בטמפרטורות נמוכות בחודשי החורף יכול הדבר לפגוע במי שבחר בחודשים אלו לעבור השתלת שיער? התשובה כמובן שלילית – הקור אינו מהווה בעיה עבור אלו שעברו השתלת שיער, אך חשוב בעונה זו להגן על הקרקפת מפני גשמים, כששבוע לאחר ההליך יוכלו המטופלים לחבוש כובע. 

אם למזג האוויר ועונות השנה אין השפעה, אז מתי בכל זאת מומלץ?

מזג האוויר ועונות השנה בישראל אינם באמת מונעים את האפשרות לבצע השתלת שיער. עם זאת, רבים ממליצים לגברים לערוך את ההליך בתקופה של חופשות וחגים. הדבר מאפשר בעצם להפסיד מספר מצומצם יותר של ימי עבודה ו\או לימודים וכמובן אירועים משמעותיים אחרים. 

ניתן לקחת כדוגמה גבר שאמור להתחתן בתאריך מסוים. במקרה זה יתזמן הגבר, יחד עם הצוות הרפואי, את התאריך שיאפשר לו להיראות במיטבו מבחינת הצלחת ההליך. 

 

על מה חשוב להקפיד בביצוע השתלת שיער?

כפי שניתן להבין, אין באמת משמעות רבה לבחירה האם לבצע את השתלת השיער בקיץ או בחורף, כל עוד אותם מושתלים יקפידו על הוראות הצוות הרפואי הסיכוי להצלחת ההליך יגבר. 

חלק מההוראות שניתנות למשותלים, בין אם מדובר על השתלת בקיץ או בחורף, נוגעת בעובדה כי חל איסור לחפוף את השיער ב-72 השעות הראשונות לאחר ביצוע ההשתלה. לאחר מכן, על המושתלים לחפוף בצורה זהירה תוך שימוש בשמפו בעל נוזל דליל. בנוסף, מתבקשים המושתלים להימנע מפעילות ספורט שעלולה לגרום לחבטה, שפשוף, שריטה או לחץ פיזי על הקרקפת. הוראה נוספת, שעל פניו ברורה, היא להימנע בתקופת ההחלמה מלצבוע את השיער או לעשות שימוש בכל חומר כימי כ-30 יום לפחות לאחר ביצוע ההשתלה. 

 

ניתן לסכם ולומר כי לעונות השנה ולמזג האוויר בישראל אין השפעה משמעותית בבחירה מתי כדי לנו לבצע הליך זה ואף לא על קצב גדילת השיער שהושתל. ההחלטה מתי לבצע ההשתלה תלויה בכל אדם על פי העדפותיו שלו. הדבר שחשוב יותר היא בהקפדה על מילוי ההוראות אחרי ביצוע ההשתלה, כפי שאלו מועברות לכל מטופל על ידי הצוות הרפואי. 

דילוג לתוכן