תופעות לוואי

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

מטרת הליך השתלת השיער היא בהוספת שיער במקומות הנחשבים לדלילים וקרחים. באותו הליך נלקח שיער מאזורים העשירים בשיער בריא, כשאלו מושתלים באזורים הדלילים והקרחים. 

כ-60% מהגברים ומחצית מהנשים חווים במהלך חייהם נשירת שיער, כשאופן הטיפול שונה אצל כל אדם. חלק בוחרים בטיפולים קוסמטיים, כשיש אנשים שפונים לאפשרות של חבישת פאה. 

השיטה שנחשבת ליעילה ביותר היא, כאמור, השתלת שיער. זו מעניקה מראה טבעי שנשמר לאורך זמן מבלי מקרים בעתיד בהם השיער שהושתל נושר בעצמו. 
אילו תופעות לוואי יכולות לקרות?

חשוב לציין כי במקרים בהם מתבצעות השתלות שיער באופן מקצועי, אלו אמורות למנוע היווצרותן של תופעות לוואי לאורך זמן. 

במקרים נוספים הליך של השתלת שיער יכול ליצור נפיחויות באזור המצח והעפעפיים כשלושה ימים לאחר ביצוע ההשתלה, כשלאחר חמישה ימים אמורה אותה נפיחות להיעלם. כיום, ניתן לעשות שימוש בפלסטר ייחודי שעוזר למנוע את אותן נפיחויות. תופעה נוספת כוללת הופעה של כאבים בחלק האחורי של הקרקפת מספר שעות לאחר ביצוע ההשתלה. כאן, ניתן למנוע חלק מהכאבים באמצעות כדורים להפחתת כאבים. 

חשוב להכיר כי ב-20% מההשתלות קיימת האפשרות לחוסר תחושה באזור המושתל ובאזור התורם למשך מספר שבועות וזאת בשל ביצוע ההליך בהרדמה מקומית. עם הזמן, תהה חזרה למצב תקין באותם אזורים. 

כתוצאה מהחתכים, צפויות להיווצר צלקות קטנות באזור התורם והאזור המושתל. מנתח מנוסה ומקצועי ידע להעלים את אותן צלקות קטנות ולהפוך אותן לבלתי נראות. בשלושת החודשים הראשונים לאחר ביצוע ההשתלה עלולים להיווצר גם פצעונים קטנים בשל הקושי של השיער לצאת. עם הזמן, כשהשיער מתחזק, תופעת הפצעונים חולפת לה. 

מאחר שמדובר בהליך כירורגי ישנן תופעות לוואי נוספות המשותפות לכל הליך שכזה. אלו כוללות סיכונים להתפתחות של זיהומים, דלקות, היווצרות מוגלות, נפיחויות, גרד, דימומים ואף היווצרות של אזורי שיער גלויים שאינם תואמים את הסביבה בה צמחו. 

בכדי לצמצם למינימום את הסיכונים ותופעות הלוואי מומלץ לבחור במרפאה הנחשבת לזו בעלת הסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק השתלות השיער. כאן חשוב לבחון המלצותיהם של מטופלים שעברו הליך זה על מנת לקבל החלטה מושכלת. בחירה במרפאה מקצועית תבטיח לכם התאוששות קלה לאחר ההליך ותכלול תופעות לוואי מצומצמות.דילוג לתוכן