שינה לאחר השתלת שיער

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא
גבר לאחר השתלת שיער ישר על 3 כריות בתנוחת 45 מעלות.

לאחר ההחלטה המושכלת לבחור בהשתלת שיער והניתוח שנעשה על ידי הרופא והצוות המטפל, הגיע זמן בו השתלים צריכים להיקלט. מדובר על תקופה בה השתלים רגישים וחשוב לשמור ולהקפיד על ההוראות שניתנו מהצוות הרפואי. 

לאתר השתלת השיער אמורים המטופלים לקבל הוראות כיצד לנהוג ביום יום. בין היתר, ייאסר על המטופלים לעסוק בפעילות גופנית על מנת לא להסתכן מחבטות בראשם. שאלה שעולה אצל אנשים רבים המתעניינים בהליך של השתלת שיער נוגעת לנושא השינה בלילה. 

הטכנולוגיות שקיימות כיום הפכו את הליך השתלת השיער לפחות פולשני. מכאן, שכיום טיפולי השתלת השיער נחשבים ליותר בטוחים, יעילים ומאפשרים למטופלים ליהנות מתוצאות טבעיות. אחד מההיבטים שאותם שואפים לצמצם למינימום נוגע לזמן ההחלמה. 

על מנת לאפשר למטופל ליהנות מזמן החלמה קצר וכמה שפחות מאתגר, עליו לגלות אחריות מלאה ולהקפיד על כלל ההוראות הניתנות לו על ידי הרופא והצוות הרפואי וזאת למול העובדה כי כל פעולה קטנה יש בה לפגוע בתהליך ההחלמה. 

בכל הנוגע לשינה קיים החשש כי הנחת הראש על גבי הכרית והמיטה יכול לגרום ליצירת לחץ על האזור המושתל. 

לאלו שעברו השתלת שיער בשיטת ה-DHI אין כל סכנה לאזור המושתל בעת השינה. מטופלים שטופלו בשיטת ה-FUT צריכים יותר להיזהר ולישון בתנוחה שאינה מסכנת את השתלים והקרקפת עצמה. 

מושתלי שיער מדווחים על שינה נוחה ב-48 שעות אחרי הניתוח. זאת לצד שימוש של אותם מושתלים במשככי כאבים. לאחר 48 שעות מדווחים המושתלים על תחושות עקצוץ שיוצרת דחף לגרד את הראש לא רק בזמן השכיבה על המיטה. לא פעם, עושים אותם מושתלים שימוש בקרם לחות בכדי להתמודד עם אותן תחושות מעקצצות.

 

אילוסטרציה מצויירת של מטופל שוכב בזווית של 45 מעלות.

טיפים לשינה אחרי השתלת שיער

תנוחה נכונה

התנוחה המומלצת עבור מושתלים היא בשכיבה כשהראש והגב מעט מורמים. במקרים ובהם אין לכם מיטה שאותה ניתן לכוונן, ניתן לאלתר בעזרת כרית מנך שיאפשר לראש ולגב להיות מורמים. צורת שכיבה שכזו תפחית מהלחץ על גבי הקרקפת ואף תסייע להאצת ההחלמה. בשינה על הגב חשוב לבחור בכרית רכה תוך ניסיון לצמצם למינימום את התזוזות והחיכוך. 

כיסוי הכרית במגבת רכה

למול כך שצפויות הפרשות מהקרקפת שיכולות להכתים את הכריות שלכם, מומלץ לעשות שימוש בכרית רכה ועליה מגבת שאותן גם ניתן לכבס בקלות. 

הקפדה על הניקיון

לאחר ביצוע ההשתלה יש להפקיד ביתר שאת על ניקיון המיטה והמצעים שלכם. מיטה לא נקייה מספיק יכולה להיות מקור לזיהומים. יש להקפיד להחליף תדיר את מצעי המיטה והכריות ולעשות שימוש באבקות כביסה שאין בהם אלרגנים שיכולים להוביל לגירוי הקרקפת.חזרה לשגרה

ברוב המקרים ניתן לשוב למצב שגרה בתוך עשרה ימים לאחר ביצוע ההשתלה. הדבר נכון גם לגבי נושא השינה וזאת לצד חזרה לפעילות גופנית, חפיפת השיער מידי יום ועוד. לקראת החזרה לשגרה חשוב תחילה להתייעץ עם הרופא המנתח שלכם על מנת לנקוט עדיין במספר אמצעי זהירות. 

האצת תהליך ההתאוששות והחזרה לשגרה

על מטופלים שעברו השתלת שיער להבין שמדובר בתהליך התאוששות שמצריך מהם סבלנות ואורך רוח. ועדיין, רבים מהמטופלים מעוניינים לדעת האם ניתן לעשות משהו בכדי לזרז את תהליך ההתאוששות והחזרה לשגרה וזאת מבלי לפגוע בתהליך עצמו ומבלי שהדבר מתנגש בהוראות הצוות הרפואי. 

אחד ההיבטים המרכזיים שיכולים לתרום לתהליך ההתאוששות והחזרה לשגרה היא הקפדה על תזונה מזינה ונכונה, כזו העשירה בנוגדי חמצון וכוללת גם הקפדה על שתיית מים. לצד זאת יש מספר דברים נוספים שחשוב להקפיד עליהם. בין היתר מדובר על הימנעות מפעילות גופנית, עישון ושתיית אלכוהול, הימנעות ממגע וגירוד הקרקפת והימנעות מחשיפה לשמש במשך 14 ימים לאחר ביצוע ההשתלה. 

השתלת שיער מוצלחת תבטיח לכם מעתה שינה נעימה

ככל שהזמן עובר ותהליך ההתאוששות מההשתלה נושא פירות מעידים מטופלים רבים כי הדבר השיב להם את היכולת ליהנות משינה עמוקה וטובה יותר. 

כפי שציינו קודם, נושא ההתקרחות פוגע בלא מעט גברים בכל הנוגע לדימוי העצמי שלהם ומכאן שהדבר פוגע ומשבש את יכולתם לישון שינה איכותית. עם הצלחת הטיפול וצמיחת השיער לאחר כמה חודשים, הופכת השינה של אותם מטופלים לאיכותית שוב, כשרבים מהם יודעים לספר עד כמה הם נהנים ללכת לישון ולקום בבוקר עם חיוך על פניהם. דילוג לתוכן