האגודה הבינלאומית לניתוחי שיקום שיער – ISHRS

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

האגודה הבינלאומית לניתוח שיקום השיער (ה-ISHRS) הינה איגוד רפואי כלל עולמי ללא מטרות רווח, שלו הסמכות המובילה בכל הנוגע לטיפול ושיקום של נשירת שיער. באיגוד הרפואי חברים יותר מאלף אנשי מקצוע המגיעים מיותר משבעים מדינות. 

בתחילת שנות התשעים טכניקה חדשה המוכרת בשם Follicular Unit Transplantation (FUT) החלה להתפתח ולהתרחב. טכניקה זו שינתה באופן משמעותי את תחום ניתוחי השתלת השיער. זאת למול העובדה כי טכניקות קודמות לא יכלו תמיד לספק מראה טבעי לאחר ביצוע השתלת שיער. 

בשנות התשעים, ניתוחים בתחום שיקום השיער היו חלק מהתמחות דרמטולוגית וכירורגיה פלסטית, כשאף אחד מתחומים אלו לא העמיקו וטיפחו התפתחות של תהליכים בתחום שיקום והשתלת השיער. 

ה-ISHRS הוקם ב-1993 באמצעות גרעין ראשוני של מנתחים שעסקו בהשתלות שיער. גרעין אשר ראה צורך בהקמת מסגרת רשמית המתמקדת בניתוחי שיקום שיער, תוך יצירת סטנדרטיים גבוהים עבור תחום שהיה עוד בחיתוליו.

החזון של ISHRS כלל, בין היתר, הקמת מסגרת בה יוכלו אנשי מקצוע להחליף ולשתף ברעיונות וחידושים עם מנתחים מכל העולם. מה שיוביל לשיפור תוצאות ההשתלות, יאפשר הכשרה של רופאים חדשים, יעודד ביצוע של מחקרים ויאפשר לציבור הרחב להכיר מקרוב את תחום ניתוחי שיקום השיער. 

כיום, טכניקות בהן עושים שימוש לשיקום השיער מאפשרות לקבל תוצאות טבעיות יותר, כשאלו דורשות כמובן ידיים מיומנויות של מנתחים להם ניסיון וידע רב. ה- ISHRS מספק לחברים בו את הרקע הרפואי והמקצועי האיכותי ביותר, תוך יכולתם של אותם חברים ליהנות מגישה לחידושים טכנולוגיים ומחקרים מדעיים העוסקים בתחום שיקום השיער והשתלות. 

חלק מפעילות ה-ISHRS כולל אירוח של קונגרס מדעי בכל שנה עבור מנתחי שיער מכל העולם. קונגרס שיש בו לתרום להאצת פיתוח הידע והמומחיות בתחום. בנוסף לכך, מציע ה-ISHRS לחבריו קורסים מקצועיים באיכות גובה, גישה לסדנאות ומקיים במסגרתו רשת מידע להחלפת רעיונות בין הרופאים השונים. 

שאיפתו של ה-ISHRS היא בביסוס שיטות עבודה וטכניקות מומלצות בתחום שיקום השיער, זאת תוך קידום המחקר והידע בכל הנוגע לתחום ביולוגיית השיער. כל אלו נעשים, כמובן, תחת סטנדרטים אתיים גבוהים, כפי שנדרש בתחום רפואי זה בדומה לתחומים נושקים אחרים. 

מרחב נוסף בו פעיל ה-ISHRS נוגע למאמצי הסברה, תוך שאיפה להגן על קהל הצרכנים ולחנכם להימנע מטיפולי שיער אצל רופאים ומסגרות רפואיות הפועלות ללא רישיון וללא כל הכשרה מינימלית. כאן פועל הארגון באזהרת הצרכנים בתחום תיירות המרפא, תחום שבו בחלק מהמקרים ימצאו עצמם מנותחים במרפאות שאינן מקצועיות מספיק לביצוע הליכים רפואיים אלו. 

כיום הארגון הפך לממוסחר מאוד ומרבית הרופאים שפועלים בתחום בשנים האחרונות לא תורחים כלל להרשם אליו, אנו מקווים שבעתיד הארגון יחזור להיות פעיל כאוטורית מחדש ובצורה נתרלית.

 

דילוג לתוכן