minoxi5

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

גברים רבים עושים שימוש נבון במספר תרופות כנגד התקרחות ונשירת שיער. אחת מהתרופות היותר פופולריות בשוק התרופות היא "מינוקסי 5".

מה מכילה התרופה מינוקסי 5?

ה"מינוקסי 5" הינה תרופה המוכרת בשם "מינוקסידיל" ומשמשת בעצם להרחבת את כלי הדם. התרופה מגיעה כתמיסה אותה ניתן למרוח על גבי הקרקפת והיא מיועדת לטפל בתופעות שונות של נשירת שיער והתקרחות אצל גברים, כשאלו נובעות רק בשל סיבות תורשתיות.

החומר המצוי בתמיסה הוא הפרופילן גליקול, המוכר כחומר שעלול לגרום לתחושת גירוי בעור הקרקפת. בנוסף, מכילה התמיסה אתאנול (אלכוהול) ועל כן חשוב להימנע ממגע שלה בעיניים והפה. 

לצד תמיסת ה"מינוקסי 5" המכילה 5% מינוקסידיל ומיועדת לטיפול בגברים בגילאים 18-65, ניתן למצוא בשוק גם את ה"מינוקסי 2", כשזו מיועדת לנשים ומכילה 2% מינוקסידיל. 

מינוקסי 5 תרופה המוכיחה יעילותה לאורך שנים רבות

כתב העת האיטלקי Italian Journal of Dermatology and Venereology פרסם בפברואר 2018 מאמר אודות יעילותו תרופת המינוקסידיל. 

מחבר המאמר, הפרופסור Mauro Barbareschi, מתאר אודות המנגנון פעילות התרופה, כשמנגנון זה מקצר את שלב הטלוגן, מאיץ את שלב הטלוגן אקסוגן וגורם לכניסה מוקדמת של זקיקי שיער ממנוחה לשלב האנאגן. זאת לצד יכולתה של התרופה להרחיב את גודל זקיקי השיער. 

במאמר, הסוקר ספרות מקצועית בתחום לאורך שנים, מעיד כי כיום קיימים תכשירים מבוססי מינקסידיל להם ריכוז נמוך של פרופילן גליקול, כשלהם תוצאות טובותיותר, מדויקות יותר ובטיחותיות יותר מבחינה דרמטולוגית.  

התייעצות עם רופא בטרם השימוש

על גברים הסובלים מנשירת שיער והתקרחות בגין סיבות תורשתיות להתייעץ עם רופא בטרם השימוש בתרופה. לבטח במקרים ובהם מדובר בגברים הסובלים מליקוי כלשהו בתפקוד הלב ובעיות הנוגעות לזרימת הדם. 

אופן השימוש בתרופה מינוקסי 5

הכמות המרבית ביום הינה 2 מ"ל – 1 מ"ל בבוקר ו-7 מ"ל בערב כשיש לרווח את מריחת התרופה ב-12 שעות לפחות. 1 מ"ל של התרופה שוות ערך לשבע התזות. את המריחה יש לבצע אך ורק על גבי הקרקפת כשזו יבשה

שימוש רב יותר בתרופה, לא רק יפגע ביעילותה, אלא להחמיר את תופעות הלוואי. מכיוון שמדובר בתהליך ארוך טווח, מומלץ לעשות שימוש בתרופה כחודשיים לפחות וזאת בכדי שנוכל להעריך את יעילותה. 

לאחר השימוש בתרופה יש להימנע מחפיפת הראש במשך שעתיים. בנוסף, יש להימנע משימוש במייבש שיער על מנת לזרז את ייבוש התמיסה, להימנע מהנחת הראש על גבי כרית בשעה הראשונה לאחר השימוש ולהימנע מחשיפת הראש לקרני השמש. 

חשוב להדגיש האיסור בבליעה של התמיסה, שאיפתה ומריחתה על גבי מקומות אחרים בגוף. 

בדיקות ומעקב בזמן השימוש בתרופה

בזמן השימוש בתרופה על אותם גברים לערוך מספר בדיקות. אלו כוללות בדיקות דם, שתן, בדיקה של תפקוד הכליות, הלב ומערכת הנשימה. בנוסף, יש לבצע שקילה פעמיים בשבוע, כשעלייה פתאומית במשקל מצריכה יידוע של הרופא המטפל. 

תופעות לוואי אפשריות מינוסקי5

השימוש ב"מינוקסי 5" יכול להוביל אצל חלק מהגברים למספר תופעות לוואי, כשאותן חשוב להכיר. חלק מתופעות הלוואי קורות גם לאלו הסובלים מלחץ דם נמוך. אלו כוללות, בין היתר, כאבים בחזה, קצב לב מהיר, סחרחורת, עילפון, נפיחות ברגליים ובידיים, אדמומיות מתמשכת בעור וגירוי על גבי הקרקפת. 

חוויה של אחת מתופעות הלוואי שהוזכרו מצריכה הפסקת השימוש בתרופה ויידוע של הרופא המטפל. שימוש ב"מינוקסי 5" על גבי עור פגוע (למשל – במקרים של פסוריאזיס או סבוריאה)  או במינון יתר, יש בו להגביר את הסיכון להופעה של תועפות הלוואי. 

שימוש בתרופה לצד תרופות נוספות

גברים העושים שימוש ב"מינוקסי 5" לעדכן את הרופא שלהם אודות שימוש בתרופות ותוספי תזונה נוספים. הדבר מקבל משנה תוקף במקרים ובהם נעשה שימוש בתרופות המטפלות ביתר לחץ דם, כשהשימוש ב"מינוקסי 5" עלול להוביל להגברת פעילותן ואף בתרופות נוספות המיועדות לטיפול מקומי בקרקפת. 

שימוש בתרופה על ידי צעירים לעומת מבוגרים

גברים צעירים או כאלו שתהליך התקרחותם החל לפני זמן מועט או שאורך ההתקרחות אינו נרחב, אמורים להיות אלו שייהנו מתוצאות טובות יותר לעומת משתמשים אחרים. 

עבור גברים שחוו תהליך התקרחות ממושך שארך מספר שנים, שאף כלל שטח התקרחות רחב, סיכויי ההצלחה של התרופה נמוכים יותר. 

דילוג לתוכן