השתלת שיער נחשבת להליך כואב?

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא
השתלת שיער נחשבת להליך כואב

השתלת שיער נעשית תחת מקומית. הרופא מבצע זריקות קטנות באזור ממנו נתרם שיער ובאזור המושתל. בהמשך, לא יחוש המטופל הרדמה כאב ויוכל לנהל סדר יום בצורה נוחה ללא מגבלות משמעותיות.

השאלה האם הליך השתלת השיער הינו הליך כואב, הינה שאלה שכל רופא שומע ממועמד להשתלה. התשובה לשאלות זו מורכבת, כשלכל מטופל יש סף כאב שונה. מכאן, שישנם מטופלים שמבחינתם יחוו רמות גבוהות של כאב וחוסר נוחות. בנוסף, שימוש במכשור שונה בכל מרפאה יש בו גם כן להשפיע על רמות הכאב אצל כל מטופל.

מהי רמת הכאב?

על המטופלים להבין כי השתלת שיער הינו הליך כירורגי הכולל הרדמה מקומית וזאת בכדי למזער עד כמה שניתן את תחושת הכאב. ועדיין, מדובר בהליך שיש בו לכאוב, כשההרדמה המקומית משמשת בכדי להקל על הכאבים במהלך הטיפול.

ישנם מטופלים שלצד ההרדמה המקומית, עדיין יחושו אי נוחות מסוימת וזאת למול העובדה כי במהלך הטיפול המטופל ער ומודע למה שקורה. חלק מהמטופלים חשים לפעמים תחושה של משיכה בזמן הטיפול. מדובר בתחושה שאיננה מוגדרת על ידם ככואבת. 

תחושת כאב לאחר הליך ההשתלה

כפי שכבר ציינו קודם, הליך ההשתלה עצמו אינו אמור לגרום לכאב, בזמן שאחרי ההליך חלק מהמטופלים יסבלו מרגישות מסוימת באזור הקרקפת. אותה רגישות קיימת למול כך שרקמות הקרקפת חוו טראומה. טראומה שגורמת לאדמומיות ונפיחות בימים הראשונים לאחר אותו הליך.

מטופלים שעברו את ההליך במרפאה פחות סטרילית ומקצועית עלולים לחוות דלקות וסיבוכים שונים שאמורים להוביל לנזק וכאב רחב יותר. 

דילוג לתוכן