עישון לפני השתלת שיער

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא
עישון לפני השתלת שיער

עישון לפני השתלת שיער או אחריה או לא קשור כלל להשתלת השיער היא בוודאי הרגל לא בריא, אבל מה הסיבה בגללה הפרוטוקול להשתלת שיער מדיר אותנו מעישון לפחות שבוע לפני ההשתלה?

הסיבה לאיסור עישון לפני ניתוח השתלת השיער

אחת מתופעות לוואי של העישון הוא ויסות זרימת הדם בגוף.

מבחינה ביולוגית, כל הצרכים שיש לנו, נמצאים בדם שלנו. דם נישא ברחבי הגוף שלנו דרך כלי דם.

כל דבר שמשפיע על בריאות חלקיקי הדם או כלי הדם שלנו ישפיע גם על בריאות השיער המושתל ועוד בזמן הקריטי ביותר בעת הגעתו לאזור המושתל.

הזנה של הזקיקים  או תזונה של השתלים שלך מסופקים דרך מחזור הדם.

עישון ימנע מזקיקי השיער שלך לקבל את הצרכים שלו על ידי כיווץ כלי הדם שלך.

יתר על כן, זה משפיע על החמצן הפוטנציאלי שיכול להיות לדם שלך על ידי הפצתו עם פחמן חד חמצני.

מלבד הזנת הזקיקים העישון יקשה על הניתוח עצמו

כבר לאחר הסיגריה הראשונה מתחיל הגוף להגיב לחומרים הרעילים שבסיגריה. הדבר מתבטא בדופק מואץ, לחץ דם גבוה, נשימה מוגברת וחומציות רבה יותר בקיבה. העישון יגרום לתחושת עוררות שתלווה בעליה בפעילות של מוליכים עצביים במוח ומערכת העצבים ובעיקר אצתיל כולין. כמו כן, בפעם הראשונה שבה אדם מעשן הוא עלול לחוש סחרחורת, בחילה והקאות. אצל המתמכר לעישון עלולה טמפרטורת הגוף לרדת (ראו היפותרמיה), במיוחד בקצה האצבעות עקב חסימת כלי הדם הקטנים, נימים. זפת שוקעת בנאדיות הריאות, ועולה רמתו בדם של הפחמן חד-חמצני. הזדקנות ומוות

כל אלו יגרמו ללחץ דם מוגבר, השתחת השיער היא הליך בה אנו פוצעים את הכרפרפת וככול שהדם ממנו יצא החוצה בצורה גבוהה יותר למשל בעקבות לחץ דם מוגבר כך הדוקטור צריך לתפעל גם יותר את תופעת נזילת הדם המוגברת ובמקום להיות מרוכז במיקסום תכניקת השתלת השיער בחלון של כמה שעות שיש לו הוא יאבד זמן יקר על ניקוי דם מיותר שיצא בעקבות העישון.

החלתתם לטוס לטורקיה להשתלה? שווה להתאמץ ולהמנע מעישון !

ההמלצות לגבי עישון לפני ההשתלה

מומלץ להפסיק לעשן שבועיים לפני ההשתלה, אם אתם לא מצליחים לפחות שבוע, ואם אתם ממש  מכורים לסיגריות וזה לא בא בחשבון לכל הפחות 48 שעות לפני ההשתלה אין לעשן כלל.

יש אנשים שלמרות שמעשנים גם לפני ההשתלה קיבלו תוצאות מרצות, יחד עם זאת חשוב לזכור שלא כל יום עושים השתלת שיער והאזור התורם שלנו מוגבל בזקיקים ויש לשים את כל הסיכויים לצידנו ולא לקחת סיכונים במיוחד שזה עישון דבר שלא באמת תורם לנו משהו חיובי לחיים.

דילוג לתוכן