השתלת שיער בטורקיה החלמה

תיעוד השינוי של שחר
מוזמננים להציץ מה השתלת שיער
סרגל מאמר
תיעוד צבי שהיה NORWOOD 7
בהשתלה אחת כעמט כל האזור הקירח כוסא

נושא חשוב ומשמעותי עבור מטופלים רבים בתחום השתלות השיער נוגע לתקופת ההחלמה וההתאוששות. בין היתר, עולות שאלות נוספות בקרב המטופלים הנוגעות לכאבים בהליך ולאחריו, מראה הצלקות וכמובן כיצד תראה התוצאה הסופית. 

ביום סיום ניתוח השתלת השיער שלך המטופל חוזר עם תחבושת בחלק האחורי של הראש ובנדנה.

בערב ההשתלת אין להתקלח באזור הראש, ואם מקלחים את הגוף יש להתקלח עם מים פושרים, האדים וההזעה הם לא גורמים טובים לזקיקים החדשים שזה עתה הושתלו וצריכים לבנות לעצמם כלי דם להזנה.

הזעה מאומצת עלולה לדחוף אותם החוצה. בנוסף יש לישון עם כרית טיסה לכתבה לגבי זוויות שינה ניתן לקרוא בהרחבה פה.

תחבושת אחרי השתלת שיער

שטיפה ראשונה של הראש יום לאחר ההשתלה לפני שחוזרים לארץ מטורקיה

שטיפה ראשונה של הכרכפת לאחר ההשתלה

לאחר יום ההשתלה אתם חוזרים למלון ישנים לילה אחרון, ולמחורת בבוקר טרם תסעו בשעות אחר הצהריים לארץ במידה ולא הערכתם את השהות למטרות תיירות, בבוקר שלמחורת אתם מגיעים להורדת תחבושות ושטיפה ראשונה של הכרכפת.

להלן בוידאו איך נראה השטיפה הראשונה של הכרכפת לאחר השתלת השיער:

הורדת הבנדנה

יש למטופלים בנדנה 4 ימים לאחר השתלת השיער על מנת לנסות למנוע ירידה בבת אחת של נוזלי ההרדמה.

לעיתים כאשר נוזלי ההדרמה יורדים נוצרים לנו סימנים שחורים מתחת ומסביב לעין ונפיחות ושינוי צורה הפנים לאגס.

יש לזכור שזה זמני וחולף כעבור יומיים יחד עם זאת מומלץ לעשות את האזור על מנת להוריד את הנוזלים יותר מהר, לאחר מכן הנוזלים יוצאים בצורה טבעית דרך השתן.

בנדנה אחרי השתלת שיער

היום העשירי הורדת הגלדים

גלדים לאחר השתלת שיער

לאחר שחפפנו בעדינות רק עם מים מים ובתפיחות מאוד עדינות, ביום ה10 אנחנו מבצעים שיטה מלאה של הכרכפת הכוללת הורדת הגלדים ל ג מ ר י.

כמובן שנשרו לכם גדלים במהלך ה 10 ימים אבל ביום ה 10 מורידים בלחיצה את הגדלים הנותרים, משרים את האזור עם המשחה המזינה שקיבלתם מהקליניקה ממתינים 45 דקות ואז בעזרת פדה גזה מתחילים למשוך את הגלדים בלחיצה עדינה אך מספקת למשיכת הגלדים.

התאוששות של האיזור המושתל

האזור המושתל הוא האיזור בו המטופל סבל משיער דליל או התקרחות. באזור זה מחדיר הרופא זקיקי שיער שנלקחו מהאזור התורם. בסוף הליך ההשתלה מתמלא האזור המושתל בגלדים. כשבעה ימים לאחר ביצוע הליך ההשתלה כל הגלדים אמורים ליפול ואף רוב השערות שהשותלו שם בעצמן. 

התאוששות של האיזור התורם

האזור התורם מהיכן שלקחנו זקיקים עתיד להחלים בצורה קצת יותר איטית מכיוון שהוצאת הזרירים נעשת בשיטת ֿFUE השיטה יותר פוצעת את העור. צפויים להיות גירודים מספר חודשים, ובשבועיים הראשונים מומלץ להזין את האזור עם הקרם שקיבלתם מהמרפאה.

אזור תורם לאחר השתלת שיער

נשירת השיער החדש - מפחיד אבל חלק בלתי נפרד מהתהליך

שימו לב שהחל מהיום העשירי ועד חודש לאחר ההשתלה כל השיער החדש נושר. 

זה מאוחד מלחיץ ומפחיד לכן הקפידו לצלם את מצב השיער לאחר ההשתלה כולל את היום העשירי על מנת לזכור שזה מה שעתיד לצמוח חזרה.

הנתון היותר מלחיץ הוא שהשיער חוזר בצורה הדרגתית ולא אחידה, בסופו של התהליך על שנה שמה יחזרו כל הזקיקים איתו המראה החדש !!! אל יאוש, וגם אם יש רגעי משבר וחשש אנחנו פה להקשיב ולהזכיר לכם שזה חלק מהתהליך.

צמיחה מחודשת של שיער

צמיחת שיער חדש באזור המושתל מתחילה לאחר שלושה חודשים מיום ההשתלה. אז יוכל המטופל להבחין בתוצאות שמשמעותיות ולהתרשם מקווי המתאר. כעבור שישה חודשים אמור 50% מהשיער המושתל לצמוח. לאחר שנה, בחלק האחרון של התהליך, אמור המטופל ליהנות משיער שופע ומלא. 

 

צמיחת השיער לאחר ההשתלה

חשוב להדגיש כי השיער המושתל אינו בנוי גנטית לנשור. יחד עם זאת תהליך ההתקרחות הטבעית בגילאים מתקדמים מאוד ממשיך גם לחלק מזקיקים שהיו עמידים להורמון ה- DHT האחראי על הרג הזקיקים והתקרחות. 

דילוג לתוכן